Strona główna » Gazownia Raszków » Gazy techniczne Raszków

Gazy techniczne Raszków

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wytworzone. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny i pozbawiony barwy. Stosowany jest on do między innymi produkcji żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności