Strona główna » Gazownia Radziejów » Gazy techniczne Radziejów

Gazy techniczne Radziejów

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on również do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w odpowiednich zbiornikach. Stosowane są one do różnorodnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne używane są także w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Wielu z nas styka się z nimi niemal codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnorodnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności