Strona główna » Gazownia Puck » Gazy techniczne Puck

Gazy techniczne Puck

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei używanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków.

Jakie wymagane oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz użytkowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności