Strona główna » Gazownia Przysucha » Gazy techniczne Przysucha

Gazy techniczne Przysucha

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma subtelnie wyczuwalny zapach, należy on dodatkowo do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych.

Jakie konieczne oznakowania powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też zabraknąć danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności