Strona główna » Gazownia Przemyśl » Gazy techniczne Przemyśl

Gazy techniczne Przemyśl

Zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one powszechnie na przykład do spawania, cięcia metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo używane jako paliwo. Ilość możliwości ich użycia jest wobec tego tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł.

Jak poprawnie transportować gazy techniczne?

Na ogół przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które stosują do tego odpowiednie środki transportu posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza fotel kierowcy od towaru. Stosowany do użytku domowego gaz techniczny może być natomiast przewożony z zastosowaniem aut osobowych. W takim przypadku należy natomiast pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem skontrolować zawory. Ponadto nie wolno również transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności