Strona główna » Gazownia Przedbórz

Gazownia Przedbórz

Jak wstrzymać dostawy gazu ziemnego do domu?

W przypadku remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Zrobić to trzeba z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni online, a także osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Wystawiane rachunki nie będą wyłącznie posiadały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę odbiorcy jest usługą płatną.

Reklamacja w gazowni

W przypadku, gdy usługi realizowane przez gazownie nie spełniają odpowiednich oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację z tym związaną można złożyć na parę różnych sposobów. Pierwszy z nich to skorzystanie z formularza kontaktowego. Drugi to zgłoszenie reklamacji za pomocą infolinii, numery telefonów Polskiej Spółki Gazownictwa są przydzielone do ich placówek w określonym regionie kraju. Reklamacje można także złożyć za pomocą placówki obsługi klienta gazowni lub wysyłając ją na jej adres. W każdej sytuacji można liczyć na odpowiedź w przeciągu czternastu dni od dnia odebrania przez gazownie reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności