Strona główna » Gazownia Prudnik » Gazy techniczne Prudnik

Gazy techniczne Prudnik

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku znaleźć można gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma w stu procentach pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem śladowe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, powinny w związku z tym mieć odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one też składowane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności