Strona główna » Gazownia Proszowice » Gazy techniczne Proszowice

Gazy techniczne Proszowice

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej między innymi do wytwarzania różnorodnych tworzyw sztucznych.

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać wybite symbole, które wskazują wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Oprócz tego na butli wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności