Strona główna » Gazownia Prabuty » Gazy techniczne Prabuty

Gazy techniczne Prabuty

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia stosowane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z nich wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje 6 różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności