Strona główna » Gazownia Poniec » Gazy techniczne Poniec

Gazy techniczne Poniec

Co oznacza kolor butli w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich kolorów, które umożliwiają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy kolor zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor zbiornika przeznaczony jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku znaleźć można gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma w stu procentach pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem śladowe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności