Strona główna » Gazownia Polkowice » Gazy techniczne Polkowice

Gazy techniczne Polkowice

Jaka jest cena gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego zależne są od wielu czynników. Wpływ na wysokości cen ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką wielkość ma butla, w którym jest on oferowany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć między innymi acetylen, hel i argon. Najtańszy jest natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych dostępny jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kilograma oraz metra sześciennego.

W jaki sposób powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, powinny wobec tego posiadać dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem muszą być natomiast składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był umieszczony w górę. Nie mogą być one również składowane w niewielkiej odległości od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności