Strona główna » Gazownia Polkowice

Gazownia Polkowice

W jaki sposób skontaktować się z gazownią?

Planując skontaktować się z gazownią, można skorzystać z parę dostępnych sposobów. Pierwszy z nich to zalogowanie się na BOK gazowni, gdzie można między innymi w prosty sposób: wskazać stan gazomierza, pobrać fakturę za gaz, zaktualizować swoje dane, złożyć reklamacje. Inne metody skontaktowania się z gazownią to natomiast skorzystanie z infolinii. Telefony do gazowni przydzielone są oddzielnie dla każdego terenu Polski, dzięki temu obsługa zgłoszeń przebiega szybko i bez problemów. Oprócz tego wszystkie formalności związane z dostarczaniem i sprzedażą gazu można też załatwić stacjonarnie w jednym z biur obsługi klienta Polskiej Spółki Gazownictwa.

Jak wyliczyć orientacyjne zużycie gazu?

Aby wyliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest doprowadzony do domu oraz sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one z kolei na podstawie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności