Strona główna » Gazownia Pogorzela » Butle gazowe Pogorzela

Butle gazowe Pogorzela

Czemu butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich sprzedaży muszą być przechowywane w odpowiedni sposób. Ogólnie rzecz biorąc stosowane są więc do tego specjalistyczne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Gwarantują one z jednej strony chronić napełnione butle gazowe przed skradzeniem, z kolei z drugiej zapewniają składowanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być zlokalizowana w miejscu zacienionym oraz oddalonym od ciepła.

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po paru czynnikach. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane dotyczące ciężaru pustej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i okresu legalizacji zbiornika. Właściwie napełniona butla powinna być zarazem opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za napełnianie butli gazowej. Ponadto wszelkie kupowane butle obowiązkowo powinny mieć odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która ochrania przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności