Strona główna » Gazownia Podkowa Leśna » Gazy techniczne Podkowa Leśna

Gazy techniczne Podkowa Leśna

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane w specjalnych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one również różne kolory, gwarantujące skuteczną identyfikację ich zawartości.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj na przykład do spawania, przecinania metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też stosowane jako surowce energetyczne. Ilość możliwości ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności