Strona główna » Gazownia Poddębice » Gazy techniczne Poddębice

Gazy techniczne Poddębice

W jaki sposób poprawnie transportować gazy techniczne?

Najczęściej transport gazów technicznych mogą realizować wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które stosują do tego odpowiednie środki transportu posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od zbiorników. Wykorzystywany do użytku nieprofesjonalnego gaz techniczny może być jednak przewożony z wykorzystaniem samochodów osobowych. W takiej sytuacji trzeba natomiast pamiętać o tym, aby butla z gazem: była ułożona pionowo, zabezpieczona przed przewróceniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie należy również transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i wykorzystywania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności