Strona główna » Gazownia Płock » Gaz LPG Płock

Gaz LPG Płock

Czym jest gaz LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i składowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on również w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do napędzania pojazdów. Nazwa LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób magazynowane i transportowane.

Ile kosztuje montaż LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe umożliwia zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych miesięcznie. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w pojeździe zależy od kilku czynników. Zaliczyć do nich można między innymi: typ silnika w samochodzie, typ generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich cena oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie oprócz ceny samego montażu wiążę się także z dodatkowymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata podczas przeglądu samochodu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności