Strona główna » Gazownia Pisz » Gazy techniczne Pisz

Gazy techniczne Pisz

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Choć w sprzedaży znajdują się gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w 100% pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem niewielkie ilości innych składników, które pochodzą z procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a bardzo często dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób oraz we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, muszą w związku z tym posiadać odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one też składowane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności