Strona główna » Gazownia Piotrków Kujawski » Gazy techniczne Piotrków Kujawski

Gazy techniczne Piotrków Kujawski

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach też wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, muszą wobec tego posiadać właściwą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem powinny być natomiast składowane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był skierowany do góry. Nie powinny być one też przechowywane w pobliżu ciepła.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Używane są one najczęściej między innymi do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są także wykorzystywane jako paliwo. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności