Strona główna » Gazownia Piekary Śląskie » Gazy techniczne Piekary Śląskie

Gazy techniczne Piekary Śląskie

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one zazwyczaj między innymi do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są także stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak ogromna, że trudno sobie wyobrazić bez nich obecny przemysł.

W jaki sposób bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Na ogół transport gazów technicznych mogą realizować jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne samochody posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od towaru. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak przewożony z użyciem samochodów osobowych. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem skontrolować zawory. Co więcej nie należy dodatkowo transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności