Strona główna » Gazownia Piątek » Gazy techniczne Piątek

Gazy techniczne Piątek

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wytworzone. Oprócz tego na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje praktycznie w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezwonnym i pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności