Strona główna » Gazownia Piastów » Gazy techniczne Piastów

Gazy techniczne Piastów

Cennik gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego uzależnione są od wielu kwestii. Wpływ na koszty zakupu ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma butla, w jakim jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych wskazywany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilogramów i metra sześciennego.

W jaki sposób powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, muszą w związku z tym mieć odpowiednią wentylację, a także właściwą temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane pionowo, tak by ich zawór był skierowany ku górze. Nie mogą być one także składowane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności