Strona główna » Gazownia Pakość » Gazy techniczne Pakość

Gazy techniczne Pakość

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on dodatkowo do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w postaci skroplonej oferowane są najczęściej w odpowiednich butlach. Używane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są również w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie badań naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności