Strona główna » Gazownia Pabianice » Gazy techniczne Pabianice

Gazy techniczne Pabianice

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych butlach. Stosowane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne używane są dodatkowo w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie badań naukowych. Wielu z nas styka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnych firm w Polsce.

Jak poprawnie transportować gazy techniczne?

Ogólnie rzecz biorąc transport gazów technicznych mogą realizować jedynie specjalne firmy, które stosują do tego odpowiednie samochody wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od ładunku. Wykorzystywany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z wykorzystaniem aut osobowych. W takim przypadku trzeba natomiast pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona pionowo, ochroniona przed przewróceniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem sprawdzić zawory. Ponadto nie należy dodatkowo transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Gazy techniczne Pabianice. Gaz techniczny lista dostawców:

LPNazwaAdresE-mailTelefonGodziny otwarcia
1 Sieroń-Ara. P.P.H.U. Sieroń A.Akacjowa 6,95-200 Pabianice 603 927 191Pon – Pt: 8.00 do 16.00
2Gaz-Met. Załęczna M. Traugutta 39, 95-200 Pabianice (42) 215-52-30Pon – Pt: 7.00 do 15.00
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności