Strona główna » Gazownia Ożarów » Gazy techniczne Ożarów

Gazy techniczne Ożarów

W jaki sposób powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a niekiedy też wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób i we właściwych warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, muszą wobec tego mieć odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei składowane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one też przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła.

Zastosowanie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Wykorzystywane są one zazwyczaj między innymi do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość na przykład zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też wykorzystywane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest wobec tego tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności