Strona główna » Gazownia Ostrowiec Świętokrzyski » Butle gazowe Ostrowiec Świętokrzyski

Butle gazowe Ostrowiec Świętokrzyski

Rodzaje butli gazowych

Współcześnie na rynku znaleźć można wiele różnorodnych wariantów butli gazowych. Ich podział określa głównie to, do czego będą one stosowane. Wobec tego wyróżnia się między innymi: butle gazowe do domu o pojemnościach 11 kg, niekiedy wyposażone w kołnierz, butle gazowe turystyczne mające pojemność 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, używane przede wszystkim do zastosowań w przemyśle czasem ogrzewania pomieszczeń, butle gazowe 11 kg stosowane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z którego wykonywane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o właściwiej grubości.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o charakterystycznym bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to z kolei czysty propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, warianty tankowane mieszaniną propanu i butanu są nieznacznie tańsze od modeli tankowanych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności