Strona główna » Gazownia Ostroróg » Gazy techniczne Ostroróg

Gazy techniczne Ostroróg

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta butli, a także wskazują materiał z jakiego zostały wykonane. Oprócz tego na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje niemal w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezzapachowym oraz pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności