Strona główna » Gazownia Ostroróg

Gazownia Ostroróg

Jak można wyliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego?

By wyliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu i sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Jak można podać odczyt licznika?

Aby rozliczyć się ze sprzedaży gazu, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania licznika gazu. Wykonać to można z kolei za pomocą dwóch różnych sposobów. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można dodatkowo sprawdzić między innymi rachunki za gaz oraz historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje z kolei wystawieniem rozliczenia na podstawie informacji szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności