Strona główna » Gazownia Ostróda » Gazy techniczne Ostróda

Gazy techniczne Ostróda

Jaki jest cennik gazu technicznego

Ceny gazu technicznego zależne są od wielu czynników. Wpływ na cennik ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma zbiornik, w którym jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć między innymi acetylen, hel oraz argon. Najmniej kosztuje z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilogramów oraz metrów sześciennych.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma subtelnie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on też do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie zastosowanie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności