Strona główna » Gazownia Ostróda

Gazownia Ostróda

W jaki sposób niepoprawną pracę licznika?

W sytuacji, kiedy licznik pracuje niepoprawnie, każdy odbiorca gazu ziemnego ma prawo do jego skontrolowania na żądanie. Prośbę skontrolowanie prawidłowości wskazań licznika można złożyć przez internet korzystając z portalu gazowni eBOK, a też samodzielnie w jednym z biur obsługi klienta gazowni. W przypadku, gdy praca gazomierza jest poprawna, osoba zlecająca musi natomiast zapłacić cenę przeprowadzonego badania.

Jak można podać odczyt licznika?

Aby rozliczyć się ze sprzedaży gazu, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania licznika gazu. Wykonać to można z kolei za pomocą dwóch różnych sposobów. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można dodatkowo sprawdzić między innymi rachunki za gaz oraz historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje z kolei wystawieniem rozliczenia na podstawie informacji szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności