Strona główna » Gazownia Osiek » Gazy techniczne Osiek

Gazy techniczne Osiek

Jakie konieczne oznakowania muszą mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które określają wytwórcę butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje praktycznie w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze zastosowanie helu to z kolei wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności