Strona główna » Gazownia Osiek

Gazownia Osiek

Jak można obliczyć szacowane zużycie paliwa gazowego?

Żeby obliczyć szacunkowe zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do nieruchomości i sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Jak można podać odczyt gazomierza?

By rozliczyć się z dostawy paliwa gazowego, należy regularnie przekazywać aktualne wskazania gazomierza. Zrobić to można natomiast z wykorzystaniem dwóch różnorodnych sposobów. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu licznika gazu jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można także sprawdzić między innymi należności za gaz i historię zużycia paliwa gazowego. Kolejna metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje natomiast sporządzeniem rozliczenia na bazie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności