Strona główna » Gazownia Orzysz » Gazy techniczne Orzysz

Gazy techniczne Orzysz

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma delikatnie wyczuwalny zapach, należy on dodatkowo do gazów łatwopalnych oraz podatnych na wybuchy po połączeniu z powietrzem. Używany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w postaci skroplonej oferowane są najczęściej w specjalnych zbiornikach. Używane są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne wykorzystywane są też w medycynie, produkcji spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas styka się z nimi niemal każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych firm w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności