Strona główna » Gazownia Opole Lubelskie » Gazy techniczne Opole Lubelskie

Gazy techniczne Opole Lubelskie

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są z kolei procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym wskazywane z wykorzystaniem dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z nich określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie istnieje sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz użytkowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które określają wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć danych o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wytworzenia..

Sprawdź oznaczenia gazu ziemnego.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności