Strona główna » Gazownia Opoczno » Gazy techniczne Opoczno

Gazy techniczne Opoczno

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma całkowicie czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości ubocznych składników, które są efektem procesu produkcji i napełniania zbiorników gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na podstawie jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny w związku z tym mieć dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był skierowany ku górze. Nie powinny być one również przechowywane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności