Strona główna » Gazownia Opoczno

Gazownia Opoczno

W jaki sposób sprawdzić możliwość podłączenie budynku do sieci gazowej?

Jeżeli nie jesteś właścicielem budynku, jednak między innymi przed jego zakupem chcesz sprawdzić, czy może on zostać przyłączony do sieci gazowej, możesz to wykonać z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku. Takie wnioski do pobrania gazownia udostępnia na swoim portalu internetowym. Po ich wypełnieniu mogą zostać one złożone przez internet za pośrednictwem portalu przyłączeniowego gazowni, a również osobiście w oddziałach obsługi klienta.

W jaki sposób obliczyć szacowane zużycie paliwa gazowego?

Aby wyliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do budynku oraz sumę mocy urządzeń gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności