Strona główna » Gazownia Olszyna » Gazy techniczne Olszyna

Gazy techniczne Olszyna

Jak powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem też wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób oraz we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one składowane, powinny wobec tego posiadać odpowiednią cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one także przechowywane w pobliżu ciepła.

Zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Wykorzystywane są one bardzo często na przykład do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży spożywczej gazy techniczne umożliwiają na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo wykorzystywane jako surowce energetyczne. Skala ich zastosowań jest wobec tego tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności