Strona główna » Gazownia Oleszyce » Gazy techniczne Oleszyce

Gazy techniczne Oleszyce

Co znaczny barwa butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą właściwych kolorów, które gwarantują prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole i żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień zbiornika oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy kolor butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień butli dedykowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Choć na rynku znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się wysoką czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych stosowana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie której powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności