Strona główna » Gazownia Okonek » Gazy techniczne Okonek

Gazy techniczne Okonek

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast posiada odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj znajdującego się w butli gazu technicznego mają one także różne barwy, zapewniające łatwą identyfikację ich zawartości.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, przecinania metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też wykorzystywane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest wobec tego tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności