Strona główna » Gazownia Odolanów » Gazy techniczne Odolanów

Gazy techniczne Odolanów

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on również do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje również szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnorodnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są najczęściej w odpowiednich zbiornikach. Przeznaczone są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Wielu z nas styka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych firm w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności