Strona główna » Gazownia Odolanów

Gazownia Odolanów

Czy można wybrać taryfę paliwa gazowego?

W przypadku sprzedaży i dostarczania gazu ziemnego odbiorca nie może samodzielnie wybrać grupy taryfowej, na bazie której rozliczane będzie jego pobór. Jest onwobec tego przydzielany do odpowiedniej grupy taryfowej na podstawie rodzaju dostarczanego paliwa gazowego, ilości pobieranego paliwa gazowego przez 12 miesięcy i tego, jak często będą wykonywane odczyty licznika. Jednocześnie odbiorca nie ma też wpływu na rodzaj przesyłanego do jego domu gazu, zależy on bowiem od gazowni. Informacje na ten temat można natomiast znaleźć, odwiedzając potral gazowni online.

W jaki sposób wstrzymać dostawy gazu ziemnego do nieruchomości?

W przypadku rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostarczanie gazu. Zrobić to należy za pomocą właściwego druku, który można złożyć do gazowni online, a dodatkowo osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Zatrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku opłat. Wystawiane faktury nie będą wyłącznie uwzględniały poboru gazu. Dodatkowo warto pamiętać, że zatrzymanie dostaw gazu na prośbę klienta jest usługą odpłatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności