Strona główna » Gazownia Nowe » Gazy techniczne Nowe

Gazy techniczne Nowe

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma delikatnie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on również do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkowania różnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w odpowiednich zbiornikach. Przeznaczone są one do różnorodnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne używane są także w medycynie, produkcji spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal codziennie, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności