Strona główna » Gazownia Nowe Skalmierzyce » Gazy techniczne Nowe Skalmierzyce

Gazy techniczne Nowe Skalmierzyce

W jaki sposób powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny w związku z tym posiadać bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak żeby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie powinny być one też składowane w niewielkiej odległości od ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są najczęściej w specjalnych zbiornikach. Używane są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne wykorzystywane są też w medycynie, produkcji spożywczej, podczas eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności