Strona główna » Gazownia Nowe Skalmierzyce

Gazownia Nowe Skalmierzyce

Co jest niezbędne do wykonania rozbudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do budynku, rozbudowa posiadanej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Jeden z nich to złożenie dokumentu o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej, który można pobrać ze strony gazowni i złożyć przez internet lub osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta, gdzie ich pracownicy pomogą uzupełnić wniosek. Następny etap to wydanie przez gazownie warunków podłączenia do sieci gazowej, które są aktualne przez okres nie krótszy niż 30 dni. Późniejszy etap to podpisanie umowy na dostarczanie gazu ziemnego, którą można dodatkowo podpisać za pomocą eBOK gazowni lub osobiście w jednym z filii obsługi klienta. Ostatnim krokiem po wykonaniu rozbudowy przyłącza jest natomiast przekazanie do gazowni druku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Jak wstrzymać dostawy paliwa gazowego do budynku?

Podczas remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostarczanie gazu. Wykonać to trzeba za pomocą odpowiedniego druku, który trzeba złożyć do gazowni online, a także osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku opłat. Sporządzone rachunki nie będą wyłącznie zawierały poboru gazu ziemnego. Dodatkowo należy pamiętać, że wstrzymanie dostaw gazu na prośbę klienta jest usługą odpłatną.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności