Strona główna » Gazownia Nowe Skalmierzyce » Gaz płynny Nowe Skalmierzyce

Gaz płynny Nowe Skalmierzyce

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Pomimo tego, że ceny płynnego paliwa gazowego wciąż rosną ogrzewanie gospodarstw domowych i firm z użyciem tego paliwa wciąż jest o wiele opłacalniejsze od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego gazu do ogrzewania lokali pozwala wobec tego wygenerować oszczędności nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Dodatkowo gaz płynny wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, umożliwiają zmniejszyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga także posiadania odpowiedniej kotłowni.

Gaz płynny propan-butan czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy płynne paliwo gazowe LPG stosowany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników montowanych na działce, najczęściej jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. W przypadku kosztów zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż płynne paliwo gazowe mieszanka propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej wykorzystywanym gazem do ogrzewania domów i firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności