Strona główna » Gazownia Nowa Słupia » Gazy techniczne Nowa Słupia

Gazy techniczne Nowa Słupia

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz wykorzystywania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite oznaczenia, które określają producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie jest obecny niemal w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności