Strona główna » Gazownia Nowa Słupia

Gazownia Nowa Słupia

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz jednocześnie dystrybutorem w naszym kraju. Jej funkcjonowanie opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a również sieci innych sprzedawców gazu ziemnego. PSG zajmuje się również konserwacją i remontami sieci gazowej oraz jej elementów, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu ziemnego i jego ilości poboru.

Jak można obliczyć szacowane zużycie paliwa gazowego?

Żeby obliczyć szacunkowe zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu, który jest dostarczany do nieruchomości i sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one natomiast na bazie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności