Strona główna » Gazownia Nowa Dęba » Gazy techniczne Nowa Dęba

Gazy techniczne Nowa Dęba

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje niemal w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym pozyskiwanie helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezwonnym oraz pozbawionym smaku gazem. Wykorzystywany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to natomiast wykorzystywanie go do produkcji butli tlenowych dla płetwonurków.

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności