Strona główna » Gazownia Nowa Dęba » Gaz płynny Nowa Dęba

Gaz płynny Nowa Dęba

Podstawowe rodzaje zbiorników na płynne paliwo gazowe

W sytuacji, kiedy w gospodarstwie domowym stosowane jest ogrzewanie gazem płynnym, konieczny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na gaz płynny można wykonać na modele naziemne i podziemne. Zbiornik na gaz płynny zewnętrzny umieszczany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom działki. Zamontowanie zbiornika naziemnego wymaga przestrzegania właściwej odległości od innych elementów na działce. Spośród zalet zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę oraz łatwy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to natomiast rozwiązanie droższe jednak mniej wpływające na otoczenie. Umieszczany jest on bowiem w wykopie i pokrywany mniej więcej 60 cm ziemi. Obszar działki, w której montowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal dowolnie aranżowana.

Jak często należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania ekspertów najbardziej ekonomicznym sposobem jest napełnianie zbiorników na gaz płynny dwa razy w roku. Taki sposób pozwala bowiem na zaoszczędzenie poprzez wykorzystywanie posezonowych spadków cen gazu płynnego. Aby zaplanować regularne tankowanie płynnego paliwa gazowego po korzystnych cenach, trzeba zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już na etapie jego montażu, która będzie brać pod uwagę: wielkość budynku, ilość mieszkańców, ilość urządzeń zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności