Strona główna » Gazownia Narol » Gazy techniczne Narol

Gazy techniczne Narol

Jakie konieczne oznakowania powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które wskazują wytwórcę butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wykonane. Dodatkowo na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej używanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny i pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności oraz środków ppoż. W chłodnictwie umożliwia on natomiast zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności