Strona główna » Gazownia Narol

Gazownia Narol

Jak wyliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego?

By wyliczyć szacowane zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba wskazać w nim rodzaj gazu, który jest doprowadzony do budynku i sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

W jaki sposób podać odczyt licznika?

Aby rozliczyć się z dostawy paliwa gazowego, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania licznika. Wykonać to można natomiast z wykorzystaniem dwóch różnych metod. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można także sprawdzić między innymi faktury za gaz oraz historię zużycia gazu. Druga metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje z kolei wystawieniem rachunki na bazie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności